Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Сабота, 12 Јан 2019 | Прочитано 168 пати.

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Според  медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

„Израелската агресија беше ограничена на напад врз складиште на аеродром близу Дамаск“, јави телевизијата.

[назад]
loading...
Коментари