Трагедија на карневал: Шест лица загинаа, од кои две се деца

Недела, 11 Фев 2018 | Прочитано 787 пати.

Експлозија на канистер за плин уби шест лица, а десетици се ранети, на карневал во Боливија.


 Меѓу загинатите има и две деца, а повеќе од 28 лица се повредени.


 Плинот експлодирал во куќа во близина на местото каде што се пресоблекувале учесниците на карневалската поворка.


[назад]
loading...
Коментари