Запленети 541 килограм кокаин во Казабланка

Понеделник, 12 Фев 2018 | Прочитано 181 пати.

Во Казабланка биле запленети 541 килограм кокаин, сокриен во контејнер со стока од Јужна Америка, соопштија мароканските власти.


При акцијата биле уапсени шест лица, меѓу кои и еден Бразилец, кој бил осомничен како „мозокот“ на групата.


Според првичните информации, дрогата била шверцувана од меѓународна мрежа за трговија со дрога поврзана со картелите од Латинска Америка.

[назад]
loading...
Коментари