Занимливости
 • Бившата на Кајмакоски најфотогенична жена на светот

  Бившата на Кајмакоски најфотогенична жена на светот


  Вечер,  21 октомври 2019 година во Улцињ, Црна Гора, 47-ма година по ред, ќе се одржи финалето на изборот за Miss GLOBE 2019.

  Нашата држава ја претставува 23 годишната Кристина Димитриевска од Тетово, членка...

 • Промоција на новата песна на Менил Велиоски

  Промоција на новата песна на Менил Велиоски "Ničiji sin"

  После неколкуте хита на Менил "Prava ljubav" "Ja sam je samo voleo" "DRAMA"  "TRON" "TVOJE IME MOJE PREZIME" денес ќе ја промовира новата песна Ničiji sin во 18:00 часот.

 • Пиењето кафе или чај пред спиење не влијае негативно на сонот

  Пиењето кафе или чај пред спиење не влијае негативно на сонот

  Според веста објавена во весникот „Индипендент“, истражувачи од Медицинскиот факултет при Универзитетот Атлантик во Флорида и Универзитетот Харвард во САД во текот на вкупно 5.164 дена следеле...

 • Како да откриете кој престанал да ве следи на Инстаграм?

  Како да откриете кој престанал да ве следи на Инстаграм?

  Ако се прашувате зошто бројот на следбеници на Инстаграм ви опаднал, веројатно сакате да знаете и кој престанал да ве следи.


  Наједноставен начин за да го проверите тоа е мануелното броење и...

 • (ВИДЕО) Најскапиот остров на светот

  (ВИДЕО) Најскапиот остров на светот

  Овој приватен остров се наоѓа во Обединетите Арапски Емирати, а се продава за 400 милиони евра. Ова вештачки создадено парче земја пред брегот на Арабискиот полуостров се протега на 267 хектари. На него има...

 • Цвеклото е „чистач“ на организмот

  Цвеклото е „чистач“ на организмот

  Резултатите од медицинските истражувања покажуваат дека консумирањето на цвекло го чисти црниот дроб, организмот од токсини и другото „ѓубре“, отстранува опстипација и други проблеми со цревата, но и...

 • Околу 194.000 возила продадени во Европа во 2018

  Околу 194.000 возила продадени во Европа во 2018

  Постојаниот симбол на италијанскиот стил и производство низ целиот свет, безвременскиот FIAT 500 продолжува да импресионира, овој пат така што во единаесеттата година од своето постоење забележа најдобар...

 • Грешка која може многу да ве чинaт на Вибер

  Грешка која може многу да ве чинaт на Вибер

  Вибер денес стана широко распространета апликација, а ја користат милијарда луѓе во сите краеви на планетата.
  Но, не е се така сјајно кога станува збор за оваа апликација.
  Дали знаете дека пораките кои...

 • Франција најголемото промашувања во историјата (ВИДЕО)

  Франција најголемото промашувања во историјата (ВИДЕО)

  На дуелот помеѓу Каен и Рен во француската Лига 1, Касимир Нинга успеа од само два метри да утне празен гол, односно не успеа да ја смести топката во мрежата на Рен од идеална позиција.

 • Конечно се отвора најдолгиот мост преку море

  Конечно се отвора најдолгиот мост преку море

  Мостот долг 55 километри кој ги спојува Хонгконг и Макао со континентална Кина конечно ќе биде отворен неделава.
  Мостот вреден 20 милијарди долари, чија изградба почна пред девет години, конечно ќе биде...