(ВИДЕО) Вујовиќ на тајм аут: Ако Канељас те издрибла ќе те убијам и тебе и себе

Вторник, 23 Јан 2018 | Прочитано 884 пати.

Ракометарите на Словенија денеска ја победија селекцијата на Шпанија, а нивниот селектор, Веселин Вујовиќ уште еднаш се најде во центарот на вниманието.За време на еден тајм-аут Вујовуќ му се обрати на Благотинсек и му кажа дека мора да го сопре Камељас.


– Ако Канељас те издрибал веднаш ќе те убијам и тебе и себе, рече Вујовиќ.

[назад]
loading...
Коментари